KM 064: Dr House istnieje? Rozmowa o książce „Szukając diagnozy” – Marcin Pyć

W tym odcinku z Marcinem Pyciem rozmawiamy o książce „Szukając diagnozy” Lisy Sanders wydanej nakładem wydawnictwa Insignis. Książka to zbiór felietonów publikowanych amerykańskiej prasie opisujących kręte ścieżki do medycznych diagnoz. 

Autorka to postać nietuzinkowa. Lisa Sanders jest profesorem Wydziału Medycznego Uniwersytetu Yale, autorką bestsellera „Zagadki medyczne i sztuka diagnozy”, felietonistką The New York Times Magazine, a co ciekawe – inspiratorką, a następnie konsultantką serialu „Dr House”.

Dziwne przypadki medyczne. Większość z ludzi uwielbia o nich czytać. Młody mężczyzna, spędzający swoje urodziny na Bahamach, podczas kolacji próbuje barakudy. Kilka godzin później, tańcząc, upada na parkiet z obezwładniającym bólem brzucha. Treser słoni w wędrownym cyrku, którego kilka lat wcześniej kopnęła zebra, nagle zaczyna cierpieć na nieznośny ból głowy. Każda z opisanych w książce historii przypomina powieść detektywistyczną. Stawka jest w nich wysoka, a ryzyko – ogromnie.

Celowo do rozmowy o tej książce zaprosiłem osobę, która z medycyną ma niewiele wolnego. Marcin Pyć jako historyk, amerykanista, youtuber i miłośnik pop-kultury, a przede wszystkim pożeracz książek konfrontuje ze mną swoje przemyślenia po lekturze książki. Marcin prowadzi kanał „Inna Historia”, w którym o historii mówi… inaczej. Polecam!

Słuchaj w: iTunes | Spreaker | RSS | YouTube | Spotify | Pobierz MP3


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *