KM 051: SOR to jest dramat. Książka Pana Pielęgniarki – Mateusz Sieradzan

Czasy niezwykle się zmieniają, a procesy zachodzą na naszych oczach. Po publikacji książki pt. „W czepku urodzone” cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem mamy kolejną. Tym razem pod lupą Szpitalne Oddziały Ratunkowe oczami pielęgniarza ratunkowego.

Polskie pielęgniarstwo robi kolejne kroki w dobrą stronę. W stronę krytycznej dyskusji o systemie ochrony zdrowia, jakości opieki i relacji w zespołach. Jak widać polskie pielęgniarki i pielęgniarze mogą włączać się aktywnie w dyskusje społeczną na temat prestiżu i problemów ich zawodu. To również element, który w mitycznym „zachodnim” pielęgniarstwie jest już normą (bestsellery książkowe Christie Watson, czy Theresa Brown mówią same za siebie).

Bardzo mnie cieszy fakt zastępowania dyżurkowego płaczu i lamentu na konkretne działania poszczególnych osób wykonujących ten zawód. Da się coś zrobić pomiędzy dyżurami? Jak widać da się. Ale czy właśnie nie na tym powinna polegać praca na rzecz środowiska? Różne drogi, wiele sposobów. Wszystkie jednak w jedną stronę.

W odcinku 051 moim gościem jest Mateusz Sieradzan – pielęgniarz ratunkowy i ratownik medyczny, który w wolnych chwilach jest także muzykiem, a prywatnie ojcem czwórki dzieci.

Słuchaj w: iTunes | Spreaker | RSS | YouTube | Spotify | Pobierz MP3


One Reply to “KM 051: SOR to jest dramat. Książka Pana Pielęgniarki – Mateusz Sieradzan”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fiszki pielęgniarskie:

Fiszki pielęgniarskie:

Przeczytaj książkę:

Przeczytaj książkę: