KM 017: Ratownik medyczny w Afganistanie oraz najlepszy ratowniczy bloger – Grzegorz Nowak

W odcinku 017 wysłuchacie rozmowy mechanika samochodowego i historyka na temat pracy ratownika medycznego w Afganistanie, najlepszego ratowniczego bloga w Polsce oraz stanie polskiego ratownictwa oraz polskiego reportażu o ochronie zdrowia.

Kiedyś czytałem pewnego bloga, a późnej na konferencji zobaczyłem jego Autora. Ten sam człowiek życzył mi powodzenia, gdy sam stawiałem pierwsze kroki w pisaniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

OK, mamy nowy tydzień i mam zamiar zrobić w nim min. 1 nową rzecz. Ale najpierw kilka ogłoszeń parafialnych a jeśli jesteś Pielęgniarką to koniecznie doczytaj do punktu 3! 1. Gdy wejdziesz w mój profil @ratowniczy to tam u góry po prawej, gdzie palec pokazuje, będą trzy kropki. W nich skrywa się opcja „włącz powiadomienia”. Włączysz? Dla postów zachęcam, dla relacji nie, bo nie robię ich (jeszcze) prawie w ogóle. 2. Wczoraj wypuściłem w świat „Skróty w ratownictwie i medycynie”, PDFa zawierającego ponad 200 tychże. Dostępny jest dla każdego do pobrania bezpłatnie, kto tylko zapisze się do newslettera na blogu Ratowniczy.net. Zachęcam, bo wg pierwszych opinii może się to okazać dla wielu osób przydatne opracowanie a i dla mnie będzie motywacja żeby szybko zrobić aktualizację! 🙂 3. Rzecz ostatnia acz chyba najważniejsza. Rozważam bardzo mocno napisanie tekstu o „bezczelnych” Pielęgniarkach z Lublina, które naraziły pacjentów na utratę zdrowia i rzekomo mają wyłudzać hajsy siedząc na L4…Znam sytuację pielęgniarek z pierwszej ręki od mojej @missrescue ale co kraj, to obyczaj. Chciałbym do tekstu dodatkowych kilka historii pielęgniarek (anonimowo oczywiście!), które aktualnie pracują w zawodzie, zarabiają niegodnie, muszą dorabiać, nie chodzą na L4 bo nie mogą sobie na to pozwolić. Jeśli należysz do tej grupy i nie wstydzisz się mi o tym napisać, odezwij się! Opisz w kilku zdaniach lata pracy, ile zarabiasz miesięcznie, kiedy ostatnio (jeśli kiedykolwiek) byłaś na L4, jaka jest atmosfera w pracy. Wierzę, że może wyjść z tego dobry tekst! Stay safe out there, G. _____________ #pielęgniarka #pielęgniarki #pielegniarka #pielęgniarstwo #pielegniarki #pielegniarstwo #nurse #nursery #szpital #Lublin

Post udostępniony przez Grzesiek Nowak (@ratowniczy)

Szczęśliwie udało mi się go poznać osobiście na jednym z ratowniczych kongresów i nawet wypić wspólnie piwo. Później czas sobie płynął. W którymś momencie zorientowałem się, że nadajemy na tych samych falach i zaczęliśmy coraz częściej współpracować. Na blogu, który był przez długi czas mojej zawodowej kariery czytany jak książka, do której się ciagle wraca pojawiła się recenzja podcastu Krew Mózg.

A dziś? Dziś mogę zaprosić Was do rozmowy właśnie z tym człowiekiem, którego teraz śmiało mogę nazwać kolegą, a który nadal pozostaje dla mnie ratowniczym autorytetem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Grzesiek Nowak (@ratowniczy)

W odcinku 017 pragnę zaprosić do rozmowy z Grzegorzem Nowakiem, autorem znanego wszystkim w branży bloga Ratowniczy.net.

W tym odcinku usłyszycie:

– Jak wygląda praca ratownika medycznego w bazie NATO w Afganistanie?
– Jakie wymagania należy spełnić?
– Jak wygląda organizacja i system pracy?
– Jakie wyzwania stawiane są przed ratownikami?
– Jak zorganizowana jest baza NATO?
– Jakie uprawnienia ratowników stosowane są w tamtejszej pracy?
– Jak wygląda strona socjalna pracy w bazie NATO?

Ponadto rozmawiamy o:

– stanie polskiego ratownictwa
– kulturze pracy w Polsce i w bazie NATO
– kulisach powstania bloga Ratowniczy.net
– polskich reportażach opisujących ochronę zdrowia

Słuchaj w: iTunes | Spreaker | RSS | YouTube | Spotify

Strony, produkty i inne linki, o których wspominam w tym odcinku:

Blog Ratowniczy.net
Kompendium rozcieńczania leków
– „Agonia” Pawła Kapusty
– „Mali Bogowie 2. Jak umierają Polacy”


5 Replies to “KM 017: Ratownik medyczny w Afganistanie oraz najlepszy ratowniczy bloger – Grzegorz Nowak”

  1. Krystian

    super chłopaki fajnie was posłuchać, również w systemie nie pracuje dokładnie 2 lata, niestety jak mnie słuchy dochodzą mało się w naszym kraju zmieniło od czasu kiedy wyjechałem. Główne problemy zostały omówione. życzę powodzenia w realizacji celów i zawsze się mogę podzielić doświadczeniem z UK.

  2. Kris

    Dzięki za podcast. A ja pracuje w sor w Polsce i nie narzekam(a przecież mógłbym jak każdy). Szkoda, że musze się czuć w tym wyobcowany. Może sie to zmieni, trzeba robić swoje.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fiszki pielęgniarskie:

Fiszki pielęgniarskie:

Przeczytaj książkę:

Przeczytaj książkę: