KM 006: Naukowy sposób opieki nad pacjentem. Studia doktoranckie w pielęgniarstwie – Urszula Zuzanna Szewc

Książki, czasopisma naukowe i konferencje to nieodzowny element naszego codziennego rozwoju, ale także zawodowa ścieżka, którą chętnie podąża coraz więcej absolwentów pielęgniarstwa.

Zastanawialiście się kiedyś nad studiami doktoranckimi? W Internecie można spotkać wielu zainteresowanych tematem kontynuowania nauki na uniwersytecie po zdobyciu tytułu magistra pielęgniarstwa.

Czy jednak jest to kierunek rozwoju dla każdego? Czym kierować się w podjęciu decyzji o dalszym pogłębianiu wiedzy na poziomie akademickim? Przed rozpoczęciem kolejnego stopnia edukacji warto jednak dobrze to przemyśleć.

Sam długo analizowałem wszystkie wypadkowe, które w moim przypadku pomimo wydawałoby się absolutnego zdecydowania przeważyły o rezygnacji z tej formy samorozwoju.

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytania, które wiążą się z podjęciem kolejnego wyzwania. Jednak najlepszym źródłem są ludzie, którzy już zrobili ten krok.

🎧 W piątkowy wieczór mam dla Was nowy, szósty odcinek 🙂 mam nadzieję, że Księżyc nie przyćmi premiery! Książki, czasopisma naukowe i konferencje to nieodzowny element naszego codziennego rozwoju, ale także zawodowa ścieżka, którą chętnie podąża coraz więcej absolwentów pielęgniarstwa. Zastanawialiście się kiedyś nad studiami doktoranckimi? W Internecie można spotkać wielu zainteresowanych tematem kontynuowania nauki na uniwersytecie po zdobyciu tytułu magistra pielęgniarstwa. 🎙W tym odcinku na pytania związane z planowaniem, rekrutacją i zajęciami na studiach doktoranckich odpowiada Urszula Zuzanna Szewc, magister pielęgniarstwa i doktorantka Wydział Nauki o Zdrowiu WUM. 🎧 Słuchajcie w dostępnych do tej pory źródłach (strona internetowa, aplikacje mobilne, YouTube) 🙂 ⏭ http://krewmozg.pl/km-006-studia-doktoranckie-w-pielegniarstwie/ #pielegniarka #pielegniarz #nursing #doktorat #wum #podcast #krewmozg #sluchampodcastow

Post udostępniony przez Maciej Latos (@intensive_nurse)

W tym odcinku na pytania związane z planowaniem, rekrutacją i zajęciami na studiach doktoranckich odpowiada Urszula Zuzanna Szewc, magister pielęgniarstwa i doktorantka Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W tym odcinku usłyszycie:

– Jak pielęgniarka i pielęgniarz może rozpocząć studia doktoranckie?
– Jak podczas studiów magisterskich przygotować się do doktoratu?
– Jaki tytuł obecnie uzyskuje pielęgniarka/pielęgniarz po ukończeniu studiów III stopnia?
– Jakie wymagania musi spełnić osoba aplikująca?
– Jak wyglada egzamin wstępny?
– Jakie wymagania językowe należy spełnić, aby móc rozpocząć te studia?
– Jak wyglądają zajęcia?
– Co to jest pensum i ile pracy trzeba włożyć, aby je zrealizować?
– Czy studiowanie jest możliwe z równoczesną pracą zawodową?
– Jakie ścieżki rozwoju otwierają się po zdobyciu tytułu doktora?
– Czy doktorat to przygoda dla każdego?

Słuchaj w: iTunes | Spreaker | RSS | YouTube | Spotify

Strony, produkty i inne linki, o których wspominam w tym odcinku:

– Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
– Studia doktoranckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fiszki pielęgniarskie:

Fiszki pielęgniarskie:

Przeczytaj książkę:

Przeczytaj książkę: